אודות

מי אנחנו

אם אתם עוסקים במשאבי אנוש,
אם אתם רואים במקצוע זהות מקצועית ושליחות ייחודית -
משאבי אנוש ישראל היא הבית המקצועי שלכם

עמותת משאבי אנוש ישראל היא הגוף המקצועי המוביל בישראל לקידום משאבי אנוש.
העמותה פועלת כל העת לשיפור האיכות ורמת המצוינות של ניהול המשאב האנושי, ולמימוש פונקציית
משאבי אנוש כשותף עסקי ואסטרטגי.
העמותה חברה באיגוד האירופאי EAPM ומייצגת את ישראל בעולם.

אנו מזמינות אתכם להיות חברים בעמותה, לקחת חלק באירועים ובמפגשים
וליהנות מתכנים מקצועיים וחדשניים, נטוורקינג איכותי עם קולגות ובכירים בתחום -
וכמובן מהטבות ייחודיות והנחות לכל פעילויות העמותה

למידה

העמותה דואגת להשאיר אתכם מעודכנים עם דגש על תכנים חדשניים וחיבור לשטח ולאקדמיה:
כנסים - "כנס המצוינות" השנתי של העמותה, המעניק במה לפרויקטים מצטיינים וחדשניים במשאבי אנוש.
מפגשי למידה - העמותה מקיימת אחת לחודש מפגש למידה, המותאם לצרכים המועלים ע"י חברי הקהילה. המפגשים עוסקים בנושאים עדכניים ומגמות חדשות, ומציגים Case Studies יישומיים על ידי מנהלי משאבי אנוש ומומחים בתחום.
קורסים וסדנאות - העמותה בשיתוף מומחי תוכן, מציעה קורסים במגוון נושאים: מקצוענות בניהול משאבי אנוש, ניהול משאבי אנוש אסטרטגי, תוכנית הדרכה בנושא התמודדות הארגון עם אלימות נגד נשים ועוד. בנוסף, מקיימת העמותה סדנאות המקנות כלים פרקטיים מעולם התוכן העסקי והניהולי, המותאמים לעולם התוכן של משאבי אנוש.
וובינרים ופודקאסטים - העמותה מקיימת מגוון גדול של הרצאות וובינר ופודקאסטים מקצועיים, בשיתוף מומחי תוכן ומובילים בתחום.

למידה

קהילה

העמותה היא בית חם המחבר בין חברי הקהילה ופועל לשיתוף ידע ולמידת עמיתים במגוון דרכים:
קהילה דיגיטלית - קהילה ייחודית לאנשי שטח וצוות ניהולי ומקצועי בכיר.
מנטורינג מקצועי למנהלי משאבי אנוש - חיבור בין נשות ואנשי משאבי אנוש המעוניינים במנטורינג וליווי מקצועי, לבין מנטוריות, מנהלות משאבי אנוש מנוסים.
פעילות לחברות עמותה - מפגשי קהילה סגורים לחברים.
קבוצות עמיתים - מפגשים בהנחיה מקצועית, למגוון קהלים: מנהלות פיתוח ארגוני והדרכה, מנהלות משאבי אנוש בסטארטאפים, מנהלות גיוס, מנהלות תקשורת פנים ארגונית, מנהלות משאבי אנוש, HRBP - ועוד. כל מפגש כולל למידה של כלי או מודל, שיתוף בהצלחות ושיתוף בדילמות.
אתר הקהילה - זירה לשיתוף ידע וקבלת מידע על פרויקטים חדשניים, תקצירי הרצאות - ועוד.

קהילה

הוקרה ומצויינות

הרבה מעבודת משאבי אנוש נעשית "מאחורי הקלעים". אנו מניעים תהליכים חדשניים שמצעידים את הארגון קדימה ומלמדים מנהלים את החשיבות של הערכה והוקרה. אחת לשנה הבמה היא שלנו...
תחרות המצוינות במשאבי אנוש היא כבר מסורת. בתחרות מתמודדים ארגונים ממגוון ענפים נרחב, המציגים פרויקטים ייחודיים ומעוררי השראה במשאבי אנוש. שיאה של התחרות בכנס המצוינות השנתי, בו מוצגים הפרויקטים הזוכים על הבמה, בחגיגה של שיתוף ולמידת עמיתים.

הוקרה ומצויינות

הסמכה

העמותה פועלת לקידום משאבי אנוש כפרופסיה ולהגדרת דרישות הסף, הידע והכשירות המקצועית לעיסוק במקצוע. העמותה עושה זאת במספר אופנים:
הסמכה של אנשי משאבי אנוש - אלפי נשות ואנשי משאבי אנוש קיבלו תעודת הסמכה בטקסים רשמיים של העמותה.
הסמכה של תוכניות לימוד באקדמיה - העמותה מכירה בתוכניות לימוד אקדמיות בתחומי משאבי אנוש, העומדות בסטנדרטים המקצועיים כפי שמפורט במסמך הדרישות של העמותה. מרבית תוכניות הלימוד האקדמאיות הרלוונטיות לתחומי משאבי אנוש בארץ, תואר ראשון ושני, התאימו את תוכניות הלימוד על מנת לקבל הכרה של העמותה לצרכי הסמכה.

הסמכה

פעילות בינלאומית

העמותה חברה ומייצגת את ישראל באיגוד משאבי אנוש האירופאי European Association for People Management, ואף לוקחת חלק במחקרים בינלאומיים

פעילות בינלאומית

חדשנות טכנולוגית

אחד המיקודים האסטרטגיים של העמותה מתייחס לשילוב של טכנולוגיות חדשניות בעולמות משאבי אנוש. מגמה זו קיבלה חיזוק ותמיכה בתקופת הקורונה, שבה התקיימה האצה ניכרת בשימוש של טכנולוגיות בעולמות HRTech
כדי לשלב טכנולוגיות בעולם משאבי אנוש קיבלנו החלטה לאפשר חשיפה של חברות HRTech בכנסים של העמותה, המתקיימים מידי חודש, כמו גם בכנס המצוינות השנתי. החשיפה יכולה להתבטא בצורות שונות. החברות שמקבלות חשיפה נבחרות על בסיס החדשנות והערך שהם מביאות לקהילת משאבי אנוש.

חדשנות טכנולוגית