מ

מ "כח אדם " לשותף אסטרטגי בניהול ההון האנושי

מ"כח אדם " לשותף אסטרטגי בניהול ההון האנושי 

אבי ברוך, מנהל משאבי אנוש , המרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא 
Avi.Baruch@sheba.health.gov.il 

תפיסת ניהול משאבי אנוש בעולם בכלל ובישראל בפרט עברה שינויים רבים.

בשנים האחרונות מתמודדים רבים מן הארגונים עם השאלה באשר לתרומתו האמיתית של מערך משאבי אנוש לארגון ולביצועיו: האם זהו גוף בירוקרטי האחראי על מילוי התקנות (מעין משטרת כח אדם)  ונותן מענה למשימות שוטפות יומיומיות אשר מתחייבות נוכח העסקת עובדים (דרגות, חופשות, טפסים, דיווחים וכיו"ב) או שזהו מערך דומיננטי הלוקח חלק מרכזי בהוויה הארגונית , שותף להנהלה ומשפיע על התהליכים ותוצאותיהם הארגוניות.

ובכן, שאלה זו הוכרעה!

נוכח ההתפתחות הטכנולוגית של המאה ה-21 בה ארגונים נדרשים להתמודד עם זמינות, גמישות ופתיחות, לצד שינוי בתפיסת העובד בעידן המודרני (עובד מתעניין משפיע, עומד על זכויותיו, גמיש במעבר בין ארגונים) נדרש גוף משאבי האנוש לחולל למידה, להתאים עצמו לארגון, לפתח כלים  גמישים לניהול העובדים ולהביא תוצאות ופתרונות לארגון בו הוא פועל. משאבי אנוש מהווה חלק מהנהלת הארגון.

מערך משאבי אנוש צריך לזהות את הצרכים הארגוניים, האילוצים הסביבתיים ולתמוך באסטרטגיה הארגונית, להתמודד עם גיוס עובדים המוגדרים ככישרונות, להטמיע מערכות טכנולוגיות לשימוש העובדים, ליצור אקלים ארגוני הוגן כלפי העובדים תוך הובלת שינויים מתבקשים.

מערך משאבי אנוש אשר יצליח למצוא את מיקומו הארגוני החדש כשותף אסטרטגי יהפוך להיות רלוונטי ויתרום להצלחתו של הארגון.

שנת 2016 באגף משאבי האנוש במרכז הרפואי שיבא התאפיינה בהוצאה לפועל של תכניות שגובשו שנה קודם והתמקדו בשינוי תפיסת ההפעלה  ובמיקוד הטיפול בפרט.

במבט פנימה, אפשר לזהות כי שינוי התפיסה בא לידי ביטוי במבנה ארגוני חדש הכולל את הקמת מחלקת תכנון ובקרה, הקמת מרכז שירות לעובד, איחוד הטיפול בעובדי קרן ומדינה, יצירת פלטפורמה יעילה לעבודה ומתן שירות, קידום תהליכי הטמעה של מערכות מחשוב תומכות ומיתוג  משאבי אנוש כמערך שמטרתו לשים את העובד במרכז .

במסגרת זו אנו מקדמים ופועלים לעבודה משותפת מול גורמי הניהול במערכים השונים בבית החולים וזאת במטרה ללמוד את צרכי המנהלים והעובדים ולהתאים את המענה של משאבי אנוש לצורך שעולה.

 

"לא החזק ביותר או האינטליגנטי ביותר הוא ששורד, אלא זה המגיב בדרך הטובה ביותר לשינוי."  צ'ארלס דרווין 

אנו מממשים זאת הלכה למעשה!

 

 

 

 

הגוף המקצועי המוביל בישראל לקידום תחום משאבי אנוש

אתר קהילת מומחי ומומחיות ניהול משאבי האנוש בישראל. הוקם על ידי העמותה לניהול, פיתוח וחקר משאבי האנוש בישראל - מלכ״ר שמטרתו היא קידום מקצוע ניהול משאבי האנוש והעוסקים בו.

השארת פרטי מתענינים

לקבלת מידע נוסף, נשמח לשמוע מכם

אנא השאירו פרטיכם ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם למידע נוסף
מ
הגוף המקצועי המוביל בישראל לקידום תחום משאבי אנוש

אתר קהילת מומחי ומומחיות ניהול משאבי האנוש בישראל. הוקם על ידי העמותה לניהול, פיתוח וחקר משאבי האנוש בישראל - מלכ״ר שמטרתו היא קידום מקצוע ניהול משאבי האנוש והעוסקים בו.

למידע נוסף ויצירת קשר