BIZZABO is going GLOCAL

BIZZABO is going GLOCAL

BIZZABO is going GLOCAL

גליה נבו, מנהלת משאבי אנוש, BIZZABO

רקע - ביזאבו- תרבות ואנשים

Bizzabo  היא חברת סטארטאפ בת חמש שנים, שמציעה פלטפורמת web למארגני כנסים מקצועיים בעולם. כבר מהשנה הראשונה לקיומה, בעוד היו רק 8 אנשים, צורפה מנהלת משאבי אנוש לחברה, מתוך הבנה של היזמים שהדרך היחידה להצליח בטווח הארוך היא באמצעות שימת דגש מרכזי  על גיוס האנשים הנכונים, על יצירה ושמירה של רמת אושר גבוהה עבורם ועל בניית תרבות ארגונית שהיא לב ליבו של הארגון.

בחלוף שנה לקיומה של החברה, הוחלט כי הצעד הנבון ביותר הוא לפתוח שלוחה בניו יורק שתתמקד במכירות, שיווק ושירות לקוחות, במקום שקרוב לקהל היעד הפוטנציאלי ומאפשר אינטראקציה יומיומית עמו. צעד זה, נפוץ מאוד בקרב סטראטפים בתחילת דרכם. הדילמה שאיתה נאלצנו להתמודד הייתה כיצד לשמר את התרבות הארגונית החזקה שנוצרה בישראל, ובה בעת להתאים  אותה לאופי השונה של עובדי החברה בצדו השני של העולם, כך שעל אף הבדלי התרבויות, הגילאים, המצב המשפחתי והאקונומי, כולם ירגישו חלק ממשפחה אחת גדולה, ביזבוארים (כפי שאנו נוהגים לומר) באופן שווה.

המשימה שהוגדרה ברמת ההנהלה ומשאבי אנוש בפרט הינה לבנות תוכנית מסודרת לשימור והתאמת ה-DNA של הארגון לקהל יעד שבבסיסו שונה, מתוך הבנה שרק כך, בדיוק כפי שמתרחש עם כל אורגניזם בטבע, נשרוד ונשגשג לאורך זמן. התפיסה שהובילה אותנו היא  שתרבות חזקה היא קריטית להצלחת הארגון.

תיאור התהליך

  1. הגדרה של מהו ה-DNA של Bizzabo באופן שישקף את אופיים של כל הביזבוארים באשר הם.
  2. יצירת תהליך גיוס עובדים, והכשרתם (onboarding) המדגיש את תרבות ואופי הארגון.
  3. בניית תרבות ארגונית וסביבת עבודה הרלוונטית ומותאמת לכל משרד.  
  4. בניית פעילויות ייחודיות שיחברו בין העובדים באופן גלובלי ויאפשרו להם להכיר האחד את השני ושימור  מערכת יחסים שוטפת.

שימור תרבות פנימית חזקה בארגון עם כמה משרדים

בניית תרבות ארגונית וסביבת עבודה הרלוונטית ומותאמת לכל משרד, עם אלמנטים מרכזיים כגון: BizzaBonding, Pizzabo, BizzaTalk and BizzaKnowledge  שקיימים בשני המשרדים.

בשני המשרדים קיימת התייחסות לחגים יהודיים ונוצרים ולמועמדים מיוחדים כמו: ״יום האישה הבינלאומי״.

בניית פעילויות ייחודיות שיחברו בין העובדים באופן גלובלי ויאפשרו להם להכיר האחד את השני ולשימור על מערכת יחסים שוטפת לכל האורך העבודה.

מתוך הבנת החשיבות של חיזוק הקשר בין העובדים החל מראשית העבודה בחברה ועד לעבודה היומיומית, נבנו מספר פעילויות שכל מטרתן לחבר בין העובדים בישראל וארה״ב:

 1. הכנת תהליך קליטה דומה לכל תפקיד בכל מאחד משני המשרדים שלנו.  

2. הוחלט על פגישות sync-up דו שבועיות בין המשרדים הכוללות את כל האנשים (40+ נכון להיום)     
   בפורמט קבוע

3. קיום פעילויות ייחודיות שוברות שגרה אחת לרבעון המחברות בין כלל העובדים.

4. לאחרונה התקיימה תחרות bizza-dare-you  - חילקנו את כל עובדי החברה ל5 קבוצות (בין משרדיים) ניתנו 20 משימות שונות, הקבוצה הזוכה היא זו שביצעה הכי הרבה משימות.

5. קיום ישיבות משרדיות כל שבוע, עם כל אנשי המשרד

6. המשכנו בקיום שגרות היום-יום ״המיוחדות״ שלנו - פיצבו (ימי שלישי בערב מפגשי פיצה ובירה) ביזטוק - מפגשים דו חודשיים עם המנכל, ביזנולדג׳ (bizza-knowledge) שבהם כל אחד חולק מהידע שלו משהו עם הקבוצה, פרסמנו שוב את המילון הפנימי שלנו וכיו

תוצאות

ֿהתרומה הכי גדולה שאנחנו רואים היא בחיי היומיום בביזאבו, בשמחה שאנשים באים איתה לעבודה, בהרגשה של כל העובדים שהם חלק מצוות אחד גדול עם מטרה משותפת. בשנה האחרונה עזב רק עובד אחד את ביזאבו  (מיוזמתו), והוותק של העובדים שלנו בשני המשרדים, הוא ההוכחה הכי טובה שהתרבות שלנו, והאנשים שלנו מרוצים. בנוסף, השנה האחרונה מאוד מוצלחת מבחינת מכירות והישגים לחברה, גם את זה אפשר לזקוף לתחלופת העובדים הנמוכה, ליציבות, ולדבקות של הצוות במטרה.

אנו רואים באופן חוזר ונשנה את הצלחת התהליך כאשר עובדי שני המשרדים בוחרים לשבח את עמיתיהם מעבר לים במהלך שיחת החתך השבועית, מגיעים  עם יוזמות אישיות שמטרתן חיזוק והעמקת הקשר בין העובדים ומבקשים להגיע לבקר במשרד ״השני״ על מנת לפגוש פנים אל פנים את חבריהם

 

הגוף המקצועי המוביל בישראל לקידום תחום משאבי אנוש

אתר קהילת מומחי ומומחיות ניהול משאבי האנוש בישראל. הוקם על ידי העמותה לניהול, פיתוח וחקר משאבי האנוש בישראל - מלכ״ר שמטרתו היא קידום מקצוע ניהול משאבי האנוש והעוסקים בו.

השארת פרטי מתענינים

לקבלת מידע נוסף, נשמח לשמוע מכם

אנא השאירו פרטיכם ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם למידע נוסף
BIZZABO is going GLOCAL
הגוף המקצועי המוביל בישראל לקידום תחום משאבי אנוש

אתר קהילת מומחי ומומחיות ניהול משאבי האנוש בישראל. הוקם על ידי העמותה לניהול, פיתוח וחקר משאבי האנוש בישראל - מלכ״ר שמטרתו היא קידום מקצוע ניהול משאבי האנוש והעוסקים בו.

למידע נוסף ויצירת קשר