איזון חיים-עבודה וגיוון מגדרי בKlarna

איזון חיים-עבודה וגיוון מגדרי בKlarna

איזון חיים-עבודה וגיוון מגדרי בKlarna

חברת Klarna נוסדה בשטוקהולם בשנת 2005 ובשנת 2011, הוקם מרכז הפיתוח של החברה בארץ. Klarna מציעה שיטת תשלומים יעילה וייחודית אשר מביאה לא רק פתרונות ייחודים כמו תשלום לאחר קבלת המשלוח אלא גם נוחה ופשוטה למשתמש וניתנת לביצוע מכל מקום ומכל זמן.  במרכז הפיתוח בארץ יושבים כ42 עובדים, מתוכם 32 מפתחים, צוות של מנהלי מוצר וצוות של משאבי אנוש. התרבות הארגונית עליה  Klarna מושתתת משלבת בתוכה כמה ערכים מרכזיים והבסיס שלה הוא באנשים, אנחנו מאמינים באנשים טובים ומוכשרים ובסביבת עבודה נעימה ומלמדת כי בסוף זה הבסיס החזק ביותר. אנו יודעים כי הפיתוח המקצועי והאישי של העובדים חשוב לא פחות מהפיתוח של החברה. מתוך הבנה זו, אנו משקיעים משאבים רבים בפיתוח העובדים בתחומים השונים, כמו כן, בסביבת עבודה מאוזנת, נעימה ותומכת. 

Klarna מושתתת ובנויה על כמה ערכים מרכזים: איזון בין בית והורות לעבודה, יצירת סביבת עבודה נעימה לנשים, תרומה לקהילה וחשיפת נשים לעולם התכנות. כל הערכים הללו ביחד ולחוד יוצרים את התרבות הארגונית שלנו ובאים לידי ביטוי החל מהנתונים המספריים אצלנו, ועד לפרויקטים חברתיים רבים בהם אנו לוקחים חלק ומובילים. שילוב הנושאים של איזון בית עבודה וגיוון מגדרי הם התשתית לתרבות הארגונית שלנו,  הגמישות והאפשרות לתת לעובדים לאזן בין הבית לעבודה בלי לתת להם את ההרגשה שהם צריכים לבחור אחד מן השניים הוא חלק מהיום יום בKlarna. כל זה בא לידי ביטוי בשעות גמישות וגישה מתחשבת כלפי הורים טריים או ותיקים, כך הן כלפי אבות והן כלפי אימהות, סביבת עבודה נעימה ומאפשרת ועוד. כמו כן, הגיוון המגדרי ויצירת סביבת עבודה נעימה ונוחה לנשים, הם נושאים שאנו שמים עליהם דגש החל מתהליך הגיוס ועד לכנסים בהם אנו מדברים, פרויקטים חברתיים שאנו מעודדים ותורמים בהם כמו עיר שווה וshe codes וכן פרויקטים שאנו שותפים מרכזים בהם כגון Rails girls ועוד. התחום של העצמה נשית בא לידי ביטוי בכל אחד מהנושאים הללו, הצורה בה אנו מראיינים, הצורה בה אנו מדברים ופועלים במישורים שונים תורמת ומחזקת נשים שעובדות בKlarna, נשים בעולם התכנות וכך תורמת לתחום של העצמה נשית באופן כללי.

שלושת הנושאים אותם ציינתי לעיל הינם נושאים חשובים ומהווים חלק בלתי נפרד מהעבודה היומיומית שלנו. העולם של חברות הייטק וסטארטאפ הוא עולם שנתפס כעולם גברי, עולם של עבודה אינסופית ומשעבדת שמקשה על האיזון בין החיים הפרטיים לבין העבודה. אך אנחנו מאמינים שאפשר אחרת, מאמינים כי צריך להנגיש אותו לנשים, להילחם במיתוסים ישנים, לתרום לפרויקטים חברתיים בנושא ולפעול למען האיזון בין הבית לעבודה במישורים שונים ומרכזיים. אנחנו מבינים שעובד פרודוקטיבי הוא עובד מרוצה שיש לו את החיים מחוץ לעבודה ושהוא לא צריך לבחור בין השניים אלא יש לו את  האפשרות לשלב, כך העבודה תהייה יעילה יותר והעובד יהיה מרוצה יותר. אנו משקיעים את כל מאמצינו לחשוף ולדבר על הנושאים הללו - כלומר, מדגישים זאת לעובדים שלנו והם מרגישים זאת כחלק מהיום יום שלהם,  כל הנושאים הללו, בנפרד וביחד מתווים לנו את הדרך במשאבי אנוש בפרט ואת התרבות הארגונית בכלל.

 

הגוף המקצועי המוביל בישראל לקידום תחום משאבי אנוש

אתר קהילת מומחי ומומחיות ניהול משאבי האנוש בישראל. הוקם על ידי העמותה לניהול, פיתוח וחקר משאבי האנוש בישראל - מלכ״ר שמטרתו היא קידום מקצוע ניהול משאבי האנוש והעוסקים בו.

השארת פרטי מתענינים

לקבלת מידע נוסף, נשמח לשמוע מכם

אנא השאירו פרטיכם ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם למידע נוסף
איזון חיים-עבודה וגיוון מגדרי בKlarna
הגוף המקצועי המוביל בישראל לקידום תחום משאבי אנוש

אתר קהילת מומחי ומומחיות ניהול משאבי האנוש בישראל. הוקם על ידי העמותה לניהול, פיתוח וחקר משאבי האנוש בישראל - מלכ״ר שמטרתו היא קידום מקצוע ניהול משאבי האנוש והעוסקים בו.

למידע נוסף ויצירת קשר